Casting ReFashanda

24.02.2023

Casting na módní přehlídku ReFashanda

-Festival ReFashion 17. Února. 2023 v konferenčním centru na Černé Louce uspořádal casting na přehlídku volno-časové módy, ReFashanda. Připomínáme, že skutečná ReFashanda se odehraje 31. Března a 1. Dubna. ReFashanda je přehlídka udržitelné módy. Bude tam i program přednášek na téma udržitelnosti, prezentace nových módních inovací i program pro Střední Průmyslovou Školu Krnov a Střední Školou Uměleckých Řemesel, Ostrava. Festival ReFashion zde pořádá přehlídku právě ve spolupráci s MarVa de Luxe.

-Ale zpátky ke castingu. Členy poroty byly organizátorky Fashion Storm Pavla Švančarová a Petra Špornová a produkční celé akce, Jana Jílková, choreografka Elen Šrámková, česká vicemiss 2018, Sára Lyčková a vzhledem ke spolupráci ReFashion a "Marvy", samozřejmě také Marcela Vymyslická. Vybraní uchazeči castingu, který byl otevřený, jak profesionálním modelkám/modelům, tak i široké veřejnosti se na ReFashandě představí v oděvěch právě od firmy MarVa de Luxe. Marva de Luxe zde plánuje předvést volnočasovou kolekci

-Casting byl otevřený i dětem, ze kterých nakonec přišly 3, chlapec a 2 dívky. Když se ale jedna z porotkyň jedné z děvčat zeptala, jestli by jednou chtěla být modelkou, řekla "ne" :). První holčička se ukázala v růžových šatičkách, chlapec v černém tričku Nike a druhá holčička, která také porotu patrně oslovila nejvíce, se ukázala v kožené bundě. Nebylo to její první rodeo. Casting byl jinak otevřen ženám i mužům, lidem všeho věku, profesí, vkusu i postav.

-Casting byl celkově na svoji povahu velmi rozmanitý. Jako první přišla 18-letá dívka, hned po ní krásně upravená 50-letá žena s plnoštíhlou postavou. Shodou náhod měla růžové šaty a koženou bundu. Jedna 30-letá uchazečka v džínách, bílých lodičkách a bílém triku s přehnaným lemem také vyjádřila obdiv pro Marvu. Většina z uchazečů však byly mladé ženy ve věku 18-30 let.

-Černá barva patrně dominovala a v konferenčním centru se v půlkruhu prošla široká škála oděvů (kožené bundy, šaty s knoflíky, šaty s odhalenými zády, tílko s džínami, svetry, strakaté sukně) a různé druhy bot, lodičky, vysoké boty, sandály, kecky i tenisky.

https://www.refashion.cz/


Autor: Matěj ČERNOCH