Luxusní šperk s dendrickým opálem

Šperk

Luxusní vzácný kámen zasazený do stříbra.

Luxusní šperk, který je zavěšen na černé hedvábné šňůře o šířce 2 cm.


2 650,00 Kč

Dendritický opál (mechový opál, keříčkový opál) - bílý, neprůhledný a bývá prostoupen sítí jemných černých dendritů (oxidů či hydroxidů železa nebo manganu), jeho kresby se podobají mechu, větvičkám keřů nebo kapradí.

Slovo opál pochází se sanskrtkého slova "upala" (drahokam). Ve středověku byly opály považovány za kámen, který přináší svému majiteli štěstí, a věřilo se, že když se opál zabalí do bobkového listu, stane se jeho vlastník neviditelným.
V léčivou sílu opálu věří lidé už od mnoho let. Tradičně se používá pro nalezení pravé a skutečné lásky a ke splnění všech tužeb. Povzbuzuje duchovní růst. Používá se pro tlumení úzkostí a jako emocionální "stabilizátor". Dendritické opály se používají k hojení ran z minulosti, zlepšení schopnosti jednat s ostatními a jsou výbornými pomocníky pro dosažení osobních cílů. Jako talismany přináší hojnost a prosperitu.
Léčebné využití: napomáhá při léčbě infekce a horečky, udává se, že blahodárně působí na zrak, zmírňuje premenstruační syndrom. V minulosti se věřilo, že dendritický opál pomáhá při porodu, má očistný účinek na krev a ledviny a dodává celkovou sílu k životu.

Velikost šperku: 6, 2 x 3 cm

Výroba: 2,96 g stříbra 925/1000 od šperkařky Miriam Peškové
Naleziště: Turecko