Micromodal

(Modal, mikromodal) je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro jeho výrobu je bukové dřevo. Modalová vlákna mají hladký a jemný povrch, což umožňuje docítit u textilie příjemného hedvábného lesku, zářivých barev a stejnoměrného povrchu. Na omak je modalový úplet velmi jemný, ale přitom dostatečně pružný a odolný. Svou měkkost a zářivé barvy si úplety s modalovými vlákny udržují i po opakovaném praní. Na rozdíl od bavlny má textilie s modalovým vláknem rovnoměrnější vzhled a měkčí omak. Materiály se vyznačují vyšším leskem a sytějšími barvami. Modal také lépe odvádí vlhkost od pokožky a člověk ta má pocit vyššího komfortu. Ve srovnání s klasickou viskózou jsou modalové textilie odolnější vůči mechanickému namáhání, méně se sráží a mají menší sklon k mačkání. Kvalitou se modal řadí mezi nejluxusnější materiály jako kašmír nebo hedvábí.

Tepláky, mikiny, šaty, legíny, trika, sukně, kabátky, čepice, kraťasy

Údržba: Tento materiál lze prát při teplotách 30°C. Nebělit, chemicky nečistit. Nesušit v sušičce. Žehlit na mírnou teplotu.

-Teplákovina micromodal
- French terry
- Micromodal elastický

Cupro je trochu méně známý materiál látek, ale seznámit se s ním stojí za to. Jedná se o materiál, který je složením podobný viskóze, ale je kvalitnější a svou jemností a vzhledem připomíná hedvábí. Výrobní postup je šetrný k životnímu prostředí. Cupro je lehké, prodyšné a chladivé, má jemný hedvábný lesk. Je utkán v jemné keprové vazbě z cupra a viskózy. Na omak působí mírně semišovým dojmem (efekt "broskvové slupky"), chladí a je příjemná i na holé kůži. Látka je středně splývavá. Jedna strana je matná, druhá mírně lesklá a obě lze použít jako lícovou.

Silnější podšívka do sak, plášťů, šatů i sukní, nebo jako samostatný materiál na lehké "baloňáky", bundičky nebo nabírané sukně, košile, šaty. Díky své lehkosti krásně vlaje a na těle ho skoro necítíte.

Údržba: Perte v ruce, nemačkejte, neždímejte a sušte rozložené na ploše. Cuprové vlákno vydrží i vyšší teploty, ale při nešetrném praní může mírně ztvrdnout a vytvořit zlomy, které se špatně rozžehlují. Žehlete suchou žehličkou nastavenou max. na bavlnu. Látka nepouští barvu a je odolná proti žmolkování...