Marcela Vymyslická se setkává s prezidentem republiky

02.11.2016

Marcela Vymyslická se setkává s prezidentem republiky 2. listopadu 2016 

To je tak, když jste na pokraji sil a přemýšlíte, zda to má všechno smysl. Přijde nečekaná pozvánka. 

Týden jsem trávila u své dcery v Anglii, a když jsem dorazila domů, telefon. "Dobrý den, neodpověděla jste na email, zda se setkáte s prezidentem." Co to zase je, říkám si v duchu." No odpovídám "musím se podívat do diáře" Paní na druhém konci se zděsila a říká "vy nevíte zda máte čas, se setkat s prezidentem republiky Milošem Zemanem?"
Věřte mi, že jsem zůstala jak zkoprnělá. Poprosila jsem paní asistentku, aby mi poslala email znovu, že jsem cestovala mimo republiku a žádný email jsem nečetla.
Po přečtení emailu, jsem samozřejmě s večeří a pozvánkou souhlasila..
A teď otázka, co si vezmu na sebe? Volám příteli Jiřímu, "potřebuji boty, šaty, kabelku, volali mi ze sekretariátu, že se mám setkat s prezidentem republiky"..a on na to: "zlato, nic lepšího nemáš za výmluvu, jak vytáhnout peníze na oblečení?" 
Den D..připravuji se, nervózní co se bude dít...přijíždím na místo činu do hotelu Clarion. Všude samá delegace. Vcházím do místnosti s malým dárečkem pro prezidenta. 
Moc zajímavých lidí z vysokých kruhů a já. Sedáme si k večeři a naproti stolu už mám vyhlídnutou nejsympatičtější paní, paní Petru Špornovou. 

Menu: 


Po zajímavé hezké večeři se rozdává mikrofon a každý má pohovořit o své práci..teče mi pot po čele, sedím přímo naproti prezidenta a jeho ženy, úplně na ráně. Nic nepřipraveno, bože můj. 
Moje rétorika nebyla nijak valná. Samý pan ředitel, majitelé obrovských podniků, rodilí řečníci, a já :) Všichni hovořili o svých zaměstnancích, o obrovských finančních tocích o svých produktech, cílech, plánech...


Přišel mikrofon až ke mě, koukám se do stolu...mluvím, že vlastně jsem na dílně zatím sama, finanční toky mám mininální, nuda, jak jinak. Ale pak jsem se rozhovořila o pravém hedvábí, o svých plánech a cílech, a paní Ivana zvedla oči. Pravé hedvábí, to je něco. A to mluvení najednou šlo samo, mluvila jsem o své práci o tom co miluji. 
Pak následovala pauza, může se kouřit jupííí u kávičky. Kdo mne zná, ví, že si balím cigarety. Tak si dovedete představit, ty pohledy, když jsem vybalila své nádobíčko na stůl...
Následovala příjemná pauza, kdy ze mě všechno spadlo, po podávaném koňaku, kávě, cigaretce..
Měla jsem pro pana prezidenta dárek, ale jak mu ho předat?
Klestili mi cestu k panu prezidentovi při odchodu, kdy jsem mu předala hedvábný dárek...vlastně to bylo jinak,  přistoupila jsem k panu prezidentovi se slovy: "pane prezidente, mám pro Vás takovou drobnost, ale vlastně to není tak úplně pro vás, ale pro vaši ženu" nu otočila jsem se k paní Ivaně Zemanové a předala jsi svůj hedvábný dárek...